Zabiegi operacyjne

Chirurgia refrakcyjna soczewkowa

Ze względu na różne potrzeby i predyspozycje medyczne naszych Pacjentów w Klinice OKULUS przeprowadzany również zabiegi korygujące wady wzroku, nie wymagające zmiany krzywizny i struktury rogówki. Korygujemy wady wzroku i starczowzroczność poprzez zmianę siły łamiącej soczewki, indywidualnie dobranej dla każdego pacjenta zarówno w zakresie dioptrii, jak i modelu oraz rodzaju. Zabieg przebiega w sposób podobny do typowego usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, kropelkowym w warunkach chirurgii jednego dnia.

013

RLE (Refractive Lens Exchange) to metoda operacyjna stosowana do korekcji wysokiej krótkowzroczności i nadwzroczności,  szczególnie po 40 roku życia.  Polega ona na usunięciu jądra i kory soczewki własnej pacjenta i wszczepieniu do pozostawionej torebki soczewki wewnątrzgałkowej o tak dobranej mocy, aby pacjent po zabiegu nie musiał stosować okularów do dali.

 

Wszczepiamy też soczewki wewnątrzgałkowe toryczne, które jednocześnie korygują krótkowzroczność czy nadwzroczność oraz astygmatyzm. Dzięki nim od 2008 roku kilkuset naszych pacjentów poprawiło nie tylko komfort życia, ale realizuje też hobby i marzenia, zarówno prywatne jak i zawodowe. Wszczepiane przez nas soczewki mają budowę asferyczną, dzięki czemu zapewniają lepsze widzenie o zmierzchu i wieczorem (ważne przy prowadzeniu pojazdów) oraz przy pracy w warunkach gorszego oświetlenia.

 

PRELEX (Presbyopic Lens Exchange) jest to metoda korekcji starczowzroczności polegająca na refrakcyjnej wymianie naturalnej soczewki i wszczepieniu soczewki wieloogniskowej.

 

Starczowzroczność (presbiopia), to problem dotyczący zwykle osoby po 40 roku życia i polegający na kłopotach z widzeniem do bliży. Początkowo odsuwamy rękę z czytanym tekstem coraz dalej od oczu, aż w końcu musimy sięgnąć po okulary do czytania. Starczowzroczność spowodowana jest utratą elastyczności soczewki i brakiem możliwości zmiany jej kształtu, co do 40 r.ż. warunkowało dobre widzenie.

Najlepsze efekty uzyskuje się po  wykonaniu zabiegu na obu oczach w odstępie 2 – 4 tygodni.

Okres adaptacji i przyzwyczajania się do nowego sposobu patrzenia trwa od miesiąca do trzech miesięcy.

Widzę na 100%, żyję na 100%.

Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku

Dowiedz się więcej

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej


www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.parp.gov.pl