Zabiegi laserowe

Laserowa korekcja wad wzroku

Polega na odpowiednim do wady modelowaniu powierzchni rogówki – przeźroczystej przedniej część oka. W krótkowzroczności, a więc u pacjentów, którzy noszą szkła „minusy” rogówka jest spłaszczana w centrum w trakcie zabiegu laserowego. W nadwzroczności, czyli u pacjentów, którzy noszą szkła „plusy” rogówka jest uwypuklana. Natomiast w przypadku astygmatyków, u których rogówka ma nieregularny kształt, jest ona przy pomocy wiązki laserowej wyrównywana.

 

W Klinice OKULUS laserem excimerowym korygujemy wady od +6 do –9 dioptrii. Korygujemy również astygmatyzm do 6 dioptrii oraz wady mieszane – nadwzroczność i astygmatyzm oraz krótkowzroczność i astygmatyzm.

 

Wszystkie wskazane zabiegi refrakcyjne w Klinice OKULUS przeprowadzają wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści z wykorzystaniem najnowszego technologicznie lasera firmy Alcon WaveLight® EX500, który zapewnia wielopunktową kontrolę nad energią lasera oraz doskonałą kontrolę ustawienia oka w czasie zabiegu. Jednym z doskonałych elementów tego lasera jest PerfectPulse Technology™ , która zapewnia wysoką precyzję i bezpieczeństwo dla najlepszych rezultatów leczenia. Dla precyzyjnych ablacji o kontrolowanej pozycji wykorzystywana jest najnowsza cyfrowa technologia skanowania „flying spot”. Jego atuty w połączeniu z kompetencjami i doświadczeniem naszych lekarzy to bezpieczeństwo i doskonała ostrość widzenia w bardzo krótkim czasie.

 

Rodzaje zabiegów wykonywanych laserem excimerowym w Klinice OKULUS:

LASIK – LASER IN-SITU KERATOMILEUSIS – jest to metoda korekcji wzroku polegająca na wykonaniu mikrokeratomem (bardzo precyzyjne narzędzie tnące)  płatka rogówki o grubości ok. 130 µm. Płatek w swojej obwodowej części z jednej strony jest w dalszym ciągu złączony z rogówką, dzięki czemu można go odchylić, wymodelować leserem uwidocznioną powierzchnię rogówki i położyć płatek na to samo miejsce.  Po zabiegu LASIK pacjent szybko wraca do zwykłego trybu życia, szybko uzyskuje dobre widzenie, a gojenie zwykle przebiega bez bólu.

 

EPILASIK – jest to metoda korekcji wzroku polegająca na wykonaniu mikrokeratomem (bardzo precyzyjne narzędzie tnące)  płatka rogówki o grubości ok. 50 µm, czyli znacznie cieńszego niż w przypadku zabiegu LASIK.  Płatek w swojej obwodowej części z jednej strony jest w dalszym ciągu złączony z rogówką, dzięki czemu można go odchylić, wymodelować leserem uwidocznioną powierzchnię rogówki i położyć płatek na to samo miejsce. – 60 µm, czyli 2 – 3 razy cieńszego niż w przypadku LASIK. Dzięki temu modelowanie laserem odbywa się w zewnętrznej części rogówki, co powoduje szybsze gojenie i mniejsze ryzyko powikłań niż po zabiegach LASIK. Jednak przy tej procedurze mogą wystąpić większe dolegliwości bólowe po zabiegu.

 

Zabiegi programowane są komputerowo na podstawie wcześniej wykonanych pomiarów oka. Praca lasera w trakcie zabiegu jest całkowicie sterowana i kontrolowana przez komputer. Laser posiada system „śledzenia oka”, który dokładnie monitoruje najmniejszy ruch i zmiany w położeniu oka w trakcie zabiegu. Dzięki temu obecnie wykonywane zabiegi są bardzo precyzyjne i bezpieczne. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym – krople znieczulające są kropione do oka przed samym zabiegiem. Trwają kilka minut i są całkowicie bezbolesne. Godzinę po zabiegu pacjent może wrócić do domu. W Klinice OKULUS istnieje możliwość pozostania na noc po zabiegu po wcześniejszym uzgodnieniu.

Widzę na 100%, żyję na 100%.

Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku

Dowiedz się więcej

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej


www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.parp.gov.pl