Organizatorzy

Organizatorem kampanii „Nie trać wzroku!” jest OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii

 

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii (poprzednia nazwa Klinika OKULUS) to jeden z wiodących, wysokospecjalistycznych ośrodków okulistycznych w kraju. Swoją działalność na terenie Bielska-Białej prowadzi już od 2002 roku, a we wrześniu 2013 roku dodatkowo rozwinęła ją o swoją pierwszą filię  w Jaworznie.

 

Swoim pacjentom oferuje pełną diagnostykę oraz leczenie laserowe i chirurgiczne chorób oczu w oparciu o zaawansowane technologie urządzeń medycznych. Rocznie w ramach Poradni Okulistycznej, Pracowni Angiografii Fluoresceinowej, Pracowni Laseroterapii i Tomografii Ocznej oraz na Oddziale Okulistycznym Chirurgii Jednego Dnia leczonych jest ponad 19 000 osób. Prowadzi również poradnię dla dzieci, poradnię leczenia zeza i niedowidzenia, pracownię terapii widzenia oraz profesjonalne studia optyczne.

 

Krzysztof Macha, dyrektor OKULUS PLUS o kampanii:

20140926_110345Doświadczenia i wyniki pozyskane w trakcie realizacji innych naszych działań społecznych dla osób i firm z naszego otoczenia są dowodem na to, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu badania. Pomimo XXI wieku niemal każdego dnia pracy w naszej klinice w Bielsku i poradni w Jaworznie widzimy potrzebę uświadamiania nie tylko dzieci, ale również dorosłych o dotykających ich chorobach oraz zachowaniach profilaktycznych. Wielokrotnie zdarzyło nam się operacyjnie przywracać widzenie u osób, które oślepły z powodu własnej niewiedzy albo interweniować w przypadkach kierowania uczniów z problemami okulistycznymi do szkół specjalnych! Nierzadkie są również przypadki pracowników, którzy z braku wiedzy okulistycznej pomimo chęci i zaangażowania w obowiązki służbowe nie byli w stanie utrzymać pracy z powodu problemów z widzeniem. W konsekwencji tracili oni źródło utrzymania, a pracodawcy wartościowych podwładnych. To właśnie te doświadczenia przekonują nas do realizacji tego typu kampanii i zachęcania do nich innych partnerów.

Kampania „Nie trać wzroku!” realizowana jest w ramach projektu „Widzę na 100%, żyję na 100%. Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku”. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Widzę na 100%, żyję na 100%.

Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku

Dowiedz się więcej

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej


www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.parp.gov.pl