czwartek, Październik 22nd, 2015

„Okuliści dla Afryki” z VII misją do Tanzanii

1 listopada startujemy z VII już misją medyczną w ramach akcji społecznej „Okuliści dla Afryki”, którą nieprzerwanie realizujemy od 2012 roku.

Pomysłodawcą akcji jest Kierownik Medyczny i Ordynator Kliniki OKULUS PLUS – dr n.med. Filipecka.

Celem kampanii jest wykorzystanie doświadczenia i wiedzy pracowników Kliniki OKULUS PLUS dla poprawy wzroku dzieci w krajach, w których opieka medyczna tego nie zapewnia. Młodzi Afrykańczycy z wadami wzroku są skazani na złe widzenie przez całe życie. Ogranicza to ich rozwój, edukację oraz odbiera im szansę na normalne życie w i tak trudnej już rzeczywistości.Kampania społeczna realizowana jest pod patronatem Fundacji Dzieci Afryki, której dr Filipecka jest ambasadorką.

Zapraszamy Państwa do śledzenia wyprawy dr n.med. Iwony Filipeckiej, Kierownika Medycznego Kliniki OKULUS PLUS i Agnieszki Lembowicz, Kierownika Pracowni Optometrii i Terapii Widzenia do Afryki oraz Krzysztofa Machy, Dyrektora Kliniki, który po raz pierwszy będzie osobiście pomagał na Czarnym Lądzie.

– Dotychczas wspierałem działalność Iwony i swoich pracowników tu na miejscu, organizacyjnie i mentalnie. Tym razem chcę się przekonać osobiście jak to jest znaleźć się w głębi tropikalnej głuszy i zmagać z setkami pacjentów dziennie, z których większość, jeśli nie wszyscy, spotkają okulistów po raz pierwszy w życiu. Będzie to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie względem dotychczasowej organizacji pomocy i badań profilaktycznych dla dzieci i dorosłych w Polsce. Mam nadzieję, że dziewczyny wezmą pod uwagę, że to mój pierwszy raz i nie dadzą takiego wycisku jak sobie – przynajmniej na początku  – powiedział dyrektor ośrodka informując pracowników o kolejnej ekspedycji „Okulistów dla Afryki”.

Sprawdź, jak przebiega misja i co robią pracownicy naszej Kliniki:

Facebook akcji „Okuliści dla Afryki”: https://www.facebook.com/OkulisciDlaAfryki/

Strona internetowa akcji „Okulisci dla Afryki”: http://okuliscidlaafryki.pl/

Facebook Kliniki OKULUS: https://www.facebook.com/OkulusPlus/


Widzę na 100%, żyję na 100%.

Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku

Dowiedz się więcej

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej


www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.parp.gov.pl