wtorek, Styczeń 13th, 2015

Finał szkolnego eko-konkursu

W ramach projektu „Widzę na 100%, żyję na 100%” poza bezpłatnymi badaniami wzroku dla osób po 40 r.ż. odbył się też konkurs plastyczny dla dzieci z podstawówki. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworznie. Podobnie jak wcześniej pracownicy Kliniki, teraz dzieci miały za zadanie wykonać ekologiczne okulary. Pomysły mieli różne – oprawki powstawały między innymi z zakrętek od butelek PET, z resztek węża ogrodowego, z makulatury itd. Na wyjątkową uwagę zasługiwały również opisy projektów, z których dowiedzieliśmy się nie tylko z czego powstały prace, ale jakie mogą mieć dalsze wykorzystanie.

2015-01-29 14 21 51

Konkurs szkolny wygrała Julia Pasternak z klasy 5a, która zrobiła duże okulary między innymi z zakrętek, makaronu, rurek, folii aluminiowej i gazety.

fot 18. A.Zielonka, jnm fot 22. A.Zielonka, jnm
Drugie miejsce zdobyła Klaudia Waszek.

fot 12. A.Zielonka, jnm fot 30

Trzecie miejsce zajął, a trzecie Maciej Żak.

Fot. A.Zielonka, jnm 2Fot. A.Zielonka, jnm

Żaden uczestnik konkursu nie wyszedł z pustymi rękoma.

fot 25. A.Zielonka, jnm

 

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 oraz całemu gronu pedagogicznemu za pomoc w organizacji zabawy.

fot 23. A.Zielonka, jnm

Powyższe zdjęcia są autorstwa p. Anny Zielonki z Dziennika Zachodniego, którą wspólnie z partnerem konkursu Dyrekcją SP 5 gościliśmy w szkole. Pani Ania była też członkiem jury, które miało wybrać zwycięzcę. Ostatecznie jednak to dzieci w głosowaniu same wybrały najlepsze ich zdaniem prace. Wiecej zdjęć wykonanych prac można obejrzeć klikając w link: http://jaworzno.naszemiasto.pl/artykul/badanie-wzroku-jaworzno-tam-mozesz-bezplatnie-sprawdzic-czy,3101232,artgal,t,id,tm.html

 

Konkurs szkolny stanowił kontynuację podobnego konkursu adresowanego do pracowników Kliniki OKULUS, którzy mogli liczyć na pomoc swoich dzieci. Zwyciężczyniami tej zabawy były Amelka Jarzmik z mamą Sylwią oraz Ola Piecha z mamą Lucyną. Serdecznie gratulujemy wszystkim!

Amelia_Jarzmik ??

 

Fot. Modelka Amelka w okularach swojego projektu 🙂


Widzę na 100%, żyję na 100%.

Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku

Dowiedz się więcej

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej


www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.parp.gov.pl