środa, Grudzień 10th, 2014

Wyjeżdżacie samochodem na święta? Optyk radzi.

Wyjeżdżacie samochodem na święta? Przeczytajcie! Przeprowadzone badania wykazały, iż dzięki zastosowaniu filtra polaryzacyjnego w okularach kierowcy poprawia się czas jego reakcji. Może zatrzymać samochód nawet do 7 metrów wcześniej przy prędkości 80 km/godz! W jaki sposób?

SONY DSCWyjaśnia Sylwia Jarzmik, optyk naszej poradni i studia optycznego w Jaworznie.

 

 

 

 


Wynika to z tego, że soczewki polaryzacyjne dzięki doskonałym właściwościom optycznym redukują odblaski od różnych powierzchni. Kierowca nie jest narażony na występowanie nagłych odbić światła, na przykład od wody, od asfaltu oraz innych powierzchni poziomych. Całkowite wyeliminowanie tego przyczynia się do bezpiecznej jazdy. Wjeżdżając np. w tunel nie mamy odruchu ściągania okularów jak jest w przypadku okularów bez polaryzacji, ponieważ nadal widzimy dobrze. Soczewki polaryzacyjne są to najwyższej klasy soczewki barwione. Stanowią one doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort użytkowania połączony z najlepszymi właściwościami. Podsumowując – polaryzujące okulary eliminując poziomo odbijające się światło, sprawiają, że więcej widzimy. Zapobiegają podrażnieniu i zmęczeniu oka, jak również mrużenia oczu i bólów głowy.

Serdecznie zapraszamy do naszych poradni i studiów optycznych. Optometryści dobiorą Państwu moc szkieł, a nasi optycy podpowiedzą, jakie okulary będą dla Państwa najlepsze.


Widzę na 100%, żyję na 100%.

Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku

Dowiedz się więcej

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej


www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.parp.gov.pl