piątek, Wrzesień 26th, 2014

Inauguracja kampanii

26 września 2014 r. w Specjalistycznej Poradni Okulistycznej OKULUS PLUS w Jaworznie odbyła się konferencja prasowa, inaugurująca projekt „Widzę na 100%, żyję na 100%”. W konferencji wzięli udział specjaliści Kliniki oraz odbyły się pokazowe badania z użyciem binoptometru – urządzenia zakupionego w ramach projektu.

Projekt „Widzę na 100%, żyję na 100%” obejmuje realizację bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób powyżej 40. i 50. roku życia. Badania są unikalne z uwagi na charakterystykę urządzenia, zakupionego dzięki dofinansowaniu ze Szwajcarskiego Programu Współpracy, skierowanego do nowych członków UE.

Spotkanie z mediami otworzyła prezentacja projektu, którą poprowadził dyrektor Kliniki, Krzysztof Macha. O badaniach realizowanych w projekcie opowiedziała zebranym dr n. med. Agnieszka Nowak, kierownik oddziału bielskiej Kliniki – Specjalistycznej Poradni Okulistycznej OKULUS PLUS w Jaworznie. Konferencja zakończyła się pokazowym badaniem z użyciem binoptometru.

Klinika Okulus realizuje badania w dwóch ośrodkach: w Bielsku-Białej i w Jaworznie. Zaprasza pacjentów codziennie w godzinach od 8.00 do 16.00. Z uwagi na ogromne zainteresowanie badaniami bardzo prosimy o telefoniczną rejestracją (Jaworzno tel. 32 627 63 98, Bielsko-Biała te. 33 816 25 78). Planowane są też badania pacjentów poza Kliniką, m.in. w budynkach użyteczności publicznej.

Patronat Honorowy nad profilaktyczno-edukacyjną kampanią bezpłatnych badań wzroku „Nie trać wzroku!” objęli: Senator RP Rafał Muchacki, Poseł na Sejm RP Beata Małecka-Libera, Starosta Bielski Andrzej Płonka i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. Partnerem honorowym jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patroni Medialni: TV Silesia, Radio Piekary, Głos Seniora, Co tydzień, dlaciebie.tv, jaw.pl.


Widzę na 100%, żyję na 100%.

Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku

Dowiedz się więcej

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej


www.programszwajcarski.gov.pl

www.swiss-contribution.admin.ch/poland

www.parp.gov.pl